Scarlett - 2.díl

29. listopadu 2013 v 22:46 | Mishel |  Scarlett
Ošetřovatelka mne vedla do přepravníku který se zanedlouho blížil směrem ke stáji.


Další den časně z rána ke mě do boxu přišla majitelka stáji s maminkou Anette."Musíme ji prodat" řekla máma Anette polohlasně."Mám Scarlett moc ráda ale bohužel Anette už asi nebude moct jezdit a nikdo jiný z naší rodiny také ne.Bude lepší když půjde pryč.." dodala."Jak myslíte paní Harrisová,dám inzerát a začnu hledat nového majitele.To je hrozné že mě chtějí prodat, jsem s Anette skoro od začátku..nevím co si počnu bez ní a ona beze mne.
Druhý den mne odvedla ošetřovatelka na pastvu, ale ne na tu na kterou jsem byla zvyklá , byla dost malá a oni tomu říkali padock.Prý se na mě přijede podívat zájemnce.
Přišla jsem si jako na tržnici, celý den se okolo mne motalo spoustu lidí ale žádný mne ani nepohladil.
K večeru kdy už byl čas večerního krmení se tam přišla podívat jedna holčička které bylo asi 7, byla tam se svojí sestrou.
Asi půl hodiny si mne prohlíželi a i si mne ta starší zkusila na skocích."Tak tuhle chci" řekla povýšeným hlasem ta starší,jmenovala se Kessy.Její mladší sestra mi přišla mnohem sympatičtější,ta se jmenovala Ema.
Druhý den krátce po poledni si pro mne přijel přepravník.Putovala jsem do nového domova asi dvě hodiny.
Když jsme dorazili tak mi dala Kess novou ohlávku s beránkem a deku.Celou noc jsem byla ve výběhu kde byla asi centimetr dlouhá tráva, žádné seno.Ráno mi tam Ema šla dát mrkev a kopici sena."Co jí krmíš?Však má žrádla dost!!" zasoptila na ni Kess z balkonu." Ale notak..Kessynko je to váš spoelčný kůň." okřiknula jí maminka která právě čistila jezírko co měli u domu.Vypadá to že jsou hodně bohatí..říkala jsem si.Odpoledne mne Kess přivázala k uvazišti a začala mne čistit.Dělala to velice rychle a nepečlivě..bez lásky.Hodila na mne podsedlovku,sedlo, které bylo hodně tvrdé, a do pusy mi dala pelhem na který jsem nebyla vůbec zvyklá.
Když jsme vyjely ven tak do mne zaryla šporny tak silně že jsem bolestí vystřelila a začala jsem vyhazovat.Shodila jsem jí.
V duchu jsem litovala toho že jsem možná ublížila dalšímu člověku ale na druhou stranu měla co si zasloužila.Kess na mě nemilosrdně znovu sedla a seřezala mne bičem.Byla jsem na dně.Jezdily jsme venku asi 4 hodiny a já už vážně nemohla.
Když jsme se vrátily tak na mě hodila deku a dala mne bez jídla do výběhu..
Druhý den Kess jela brzo do školy tak mne Ema nakrmila a dala mi mrkev.Byla jsem šťastná že mne aspoň někdo z té jejich rodiny má ráda..ale stejně mi moc chyběla Anette.
...

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Yasmin Yasmin | Web | 30. listopadu 2013 v 8:59 | Reagovat

Chudinka, takovéhle jezdce bych pozabíjela.

2 hanicka.konicek hanicka.konicek | E-mail | Web | 1. prosince 2013 v 16:23 | Reagovat

to je smutné =´( chudinka kobylka, ta holka se k ní vůbec nechová dobře =´( jsem zvědavá, jak bude příběh pokračovat =)

3 Haník Haník | Web | 11. prosince 2013 v 22:53 | Reagovat

Pěkná písnička s krásným klipem. Příběh je smutný :( Snad to nakonec dobře dopadne :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama