Scarlett - 3.díl

7. prosince 2013 v 12:02 | Mishel |  Scarlett
Stála jsem promrzlá ve výběhu, nohy mne boleli ale zem byla moc studená na to abych si lehala..


Když se Kess vrátila ze školy tak sebou nějakou kamarádku.Nejdříve mě začly honit po výběhu což nebylo na mé zmrzlé nohy vůbec dobré a potom mne chytly a přivázaly k úvazu.Chtěla jsem se uvolnit ale schytala jsem pěknou ránu bičem.Hodila na mne sedlo s podsedlovkou a fleecovou deku jako bederku.Do huby jsem dostala ten samý pelhem jako posledních pár dní."Tak nejdřív jí proženu já a pak tě na ní posadím" zasoptěla Kess a zaryla do mne šporny.Její kamarádka jen nečinně přihlížela teroru který jsem musela snášet.
Když už bylo po "práci" tak na mě vyhodila kamarádku, měla jsem toho vážně až po krk tak jsem vystřelila z místa, na neštěstí to tam bylo namrzlé a já jsem spadla.
Kessiina kamarádka jela do nemocnice se zlomenou nohou a já smutně stála ve výběhu a pomalu na mě mrzl můj pot.Byla mi zima a moc smutno.
Druhý den časně z rána jsem se probudila a nebyla jsem téměř schopna pohybu.Všechno mě bolelo a srst jsem měla zmrzlou."Není jí zima?" zeptala se starostlivě Ema."Ne.Jo a mimochodem, budeš jí tu mít tejden a půl pro sebe protože jedu s kámoškou do Francie." zasyčela."Fakt?Díky.." řekla Ema.Byla jsem šťatná že tu nebude Kess tak dlouho.
Další den jsem měla už velký kašel a byla mi zima ještě mnohem více.Ema přišla za mnou do výběhu a když mě viděla tak rychle zaběhla do stáje.Vrátila se s ohlávkou a vodítkem."Tohle už vážně Kess přehnala." řekla mi.Na to že Emě bylo 7 tak byla moc chytrá a věděla toho o koních hodně.Dříve totiž měla poníka.Přivázala mě k uvazišti a zašla mě jemně hřebelcovat aby z mě srsti dostala sníh a led.Za nedlouhou mi dala odpocku abych oschla a šla mi připravit žrádlo s bylinkami.Byla jsem opravdu šťastná.
Na večer mi Ema dala bandáže a teplou deku , nastlala mi box a zavřela mě tam.Doufala jsem aby tahle péče nikdy nepřestala.Další den ráno mě Ema pustila jen s lehkou dekou a bez bandáží do výbehu.
Dopoledne mne zase přivedla k úvazu a pečlivě vyčistila.Dala mi sedlo s podsedlovkou a s novým beránkem který Kess nepoužila.Otěže si přendala na parelku a dala mi kamaše.Když jsme vyjely na první louku tak jsem automaticky chtěla přidat ale Ema mě držela.A držela mě takhle celou vyjížďku až na jednu nádhernou mýtinu v lese.Na mýtině mne pobídla do pracovního cvalu a pustila otěže.Obě jsme se cítily volně..
Za týden se Kess vrátila domů a já slyšela obrovský křik z obýváku.
Rodiče se budou rozvádět...
...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 liška liška | Web | 8. prosince 2013 v 12:32 | Reagovat

Jdu dočíst předchozí díly, které mi očividně prklouzly mezi prsty :D

2 hanicka.konicek hanicka.konicek | E-mail | Web | 10. prosince 2013 v 20:14 | Reagovat

krásně, překrásně to máš napsané, úplně jsem se do kobylky dokázala vcítit, jenom jsem zvědavá jak to teď půjde dál, když je čeká rozvod

3 Haník Haník | Web | 28. prosince 2013 v 0:33 | Reagovat

Jsem zvědavá na další díly... Snad to dobře dopadne ;)

PS: Nádherně píšeš ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama